O stronie

Blog przewiduje publikację radosnej twórczości fanfiction do „Hetalii” by Hidekaz Himaruya. Cechą wyróżniającą teksty tutaj jest to, że koncentrują się na dwóch grupach bohaterów. Słowianach i Germanach – w dużej mierze także tych, którzy się w mandze nie pojawili (jeszcze w ogóle lub wtedy, gdy dany tekst powstawał; ponadto autorki są przywiązane do swoich hetaliowych OC, w które włożyły/wkładają sporo pracy).

Strona rozwija się i zobaczymy co z tego wyjdzie. Oprócz fanfiction na razie można znaleźć tu także opisy książek dotyczących Słowian lub Germanów. Właściwie wszystkiego co ciekawe i jest z nimi związane.

Czym jest „Hetalia” można sobie przeczytać tutaj. Wszystko jest zabawą i należy to traktować z dystansem i przymrużeniem oka, choć autorki fanfików zgromadzonych tu na stronie starają się jak najbardziej respektować historię. Żadna jednak nie jest z wykształcenia historykiem, więc się niekiedy mogą zdarzyć wpadki. Ponadto licencia poetica też obowiązuje w granicach zdrowego rozsądku.

Autorki:

Nox o Shen

Zeuropeizowany człowiek renesansu. Pochodzi z Wrocławia, pływała po Bałtyku w te i we w te – zahaczając Szwecję, Danię i inne takie po drodze – nurkowała w Chorwacji, nie odpuści bożonarodzeniowego jarmarku w Dreźnie, studiowała w Hiszpanii, studiowała we Francji, swobodnie lata do Finlandii, a stamtąd dostaje się choćby wpław do ukochanej Estonii.
Świetnie radzi sobie z aparatem, piórem i komputerem, nieco gorzej z ołówkiem, ale to prawdopodobnie kwestia czasu.
Gotowa przekopać się przez różnojęzykowe źródła, żeby tylko dotrzeć do wszystkich informacji, jakie ją interesują. Świetny kierowca.
Obecnie zajmuje się z powodzeniem landami, ale Słowianie również nie mają przed nią tajemnic.

W sieci:  Vad nu då? | DeviantART [zdjęcia] | DeviantART [opowiadania, fanfiki…] | FanFiction.net

Shen o Nox

Humanistka naszych czasów. Pochłania książki jedną po drugiej wyrabiając statystyczną normę za co najmniej kilkunastu swoich rodaków. Z pochodzenia Ślązaczka, ale cieszyńska. Otwarta na świat, bo czegóż innego spodziewać się po kimś, kto zaraz za rzeką ma Czechy a studiuje zawiłości kultur azjatyckich na krakowskiej Jagiellonce. Zafascynowana Słowianami i tym co się z nimi działo przez wieki potrafi dzielnie przedzierać się przez książki, filmy i wszelakie informacje, aby mieć jak najszerszy obraz tego wszystkiego, co ich dotyczy.
Ma swoje zdanie i go broni, nie daje sobie w kaszę dmuchać i potrafi być bardzo sceptyczna oraz krytyczna, jeśli zachodzi taka potrzeba. Perfekcjonistka. Jak coś robi, to stara się to dopracować w najmniejszych szczegółach i dzięki temu jej postaci są tak prawdziwe, a teksty tak świetne.

W sieci: Lubimy czytać [książki]

Reklamy

2 thoughts on “O stronie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s